Vyberte si správného maséra a užívejte si pomocit bezpečí.

Těhotenství je jako dlouhá cesta po kouzelné, ale neznámé krajině. Každý den přináší nové výzvy a překvapení. A jako každý cestovatel i budoucí maminka si zaslouží chvíle odpočinku a regenerace. Jedním z nejkrásnějších způsobů, jak si odpočinout a ulevit od tíhy cesty, je těhotenská masáž. Nejenže poskytuje fyzickou úlevu, ale může také posílit vazbu mezi maminkou a jejím nenarozeným dítětem. V této sekci se podělím o několik tipů a rad, jak si těhotenskou masáž užít na maximum.

Nejprve je důležité vybrat správného maséra nebo masérku. Vždy si vyberte profesionála, který má zkušenosti s masážemi těhotných žen a rozumí jedinečným potřebám vašeho těla v tomto speciálním období, nebojte se zeptat na certifikát těhotenské masáže.

Před masáží je důležité otevřeně komunikovat. Sdělte masérovi, který týden těhotenství právě prožíváte, jaké máte pocity a jaké oblasti potřebují zvláštní pozornost. Čím více sdělíte, tím lépe vás masér pochopí a přizpůsobí masáž vašim potřebám.

Během masáže se snažte úplně uvolnit a odpočívat. Představte si, že jste v bezpečném útočišti, kde můžete na chvíli zapomenout na svět kolem a soustředit se jen na sebe a své dítě. 

Po masáži si nechte dostatek času na relaxaci. Vnímejte dozvuky doteků, na vašem těle jako vlny klidu po hladině jezera. Je to chvíle, kdy si můžete dopřát trochu extra odpočinku, klidu a harmonie. Doma pokračujte v klidovém režimu.

A nakonec, pamatujte, že těhotenská masáž je něco, co byste si měla opakovat pravidelně. Je to jako zalévat rostlinu, která potřebuje pravidelnou péči, aby mohla růst a kvést.

Dopřejte si tento způsob péče a uvidíte, že vaše cesta těhotenstvím bude plná radosti a méně stresu.

Buďte laskavá k sobě, užijte si péči, kterou potřebujete, a vaše cesta bude o to krásnější.

Tipy pro budoucí maminky

Těhotenská masáž

Milé maminky mám tu pro vás pár tipů jak si ulevit v době těhotenství.

1. Naslouchejte svému tělu

Váš vnitřní hlas je jako maják ve tmě. Pokud cítíte únavu, odpočiňte si. Jestli máte chuť na určité potraviny, nepřehánějte to s nimi, ale dopřejte si. Tělo vám často řekne, co potřebuje.

2. Vyvažujte stravu jako akrobat na laně

Hledání rovnováhy mezi výživou pro vás a vaše rostoucí miminko je klíčové. Zaměřte se na pestrou stravu plnou zeleniny, ovoce, celozrnných produktů, bílkovin a dostatek vápníku. Jako akrobat na laně, i vy musíte být opatrná a vyvážená ve svých výběrech.

3. Pohybujte se jako motýl

Pohyb během těhotenství je nesmírně důležitý. Nejenže podporuje fyzickou kondici, ale také napomáhá k lepší náladě a spánku. Nemusíte se vrhat do náročných aktivit, ale pravidelné procházky nebo plavání mohou být jako laskavý dotek křídel motýla na vašem těle.

4. Vytvořte si hnízdo jako pták

Příprava domova pro příchod nového člena rodiny je rituál, který mnoho žen považuje za jednu z nejradostnějších částí těhotenství. Vybírejte a uspořádejte věci pro miminko s láskou a pečlivostí, jako pták, který pečlivě skládá své hnízdo z nejlepších materiálů.

5. Komunikujte jako vypravěč příběhů

Vaše cesta je jedinečný příběh, který si zaslouží být vyprávěn. Mluvte se svým partnerem, rodinou a přáteli o svých pocitech, nadějích i obavách. Tímto sdílením nejenže posílíte vazby s lidmi kolem vás, ale také si ulehčíte od některých stresů a napětí.

6. Vzdělávejte se jako žákna v knihovně

Sbírejte informace o těhotenství, porodu a péči o dítě. Čtěte knihy, navštěvujte kurzy pro rodiče, poslouchejte podcasty. Mějte však na paměti, že každá zkušenost je jedinečná, a co platí pro jednu maminku, nemusí nutně platit pro vás.

7. Relaxujte jako kočka na sluníčku

Nezapomínejte na relaxaci a odpočinek. Meditace, jóga pro těhotné nebo jen klidné poslouchání hudby může pomoci udržet vás i vaše miminko v klidu a harmonii. Jste jako kočka, která se vyhřívá na slunci a nabírá síly pro nadcházející zážitky.

Pamatujte, že jste nádherná a že schopnost darovat život je největší zázrak přírody. Buďte k sobě laskavé, naslouchejte své intuici a těšte se z každého okamžiku.